Sopoto BC 2017

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018

1η Αγωνιστική Σοπωτό - Διαγόρας

Πρεμιέρα με ήττα σήμερα για την ομάδας μας στο πρωτάθλημα της Γ1 ΕΣΚΑ-Η.

Μετά από έναν αμφίρροπο αγώνα με αντίπαλο την ομάδα του Διαγόρα Βραχνεϊκων η ομάδα μας τελικά ηττήθηκε με 44-55. Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με πάθος για την νίκη και προσέφεραν όμορφο θέαμα σε όσους βρέθηκαν στην σάλα του Τόφαλος.

Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ καλά και προηγήθηκε στο 1ο δεκάλεπτο με 11-9 και στο 1ο ημίχρονο με 25-21. Η διαφορά θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερη υπέρ μας αν τα ποσοστά μας στα ελεύθερα σουτ ήταν καλύτερα. Η ομάδα του Διαγόρα κατάφερε να ισοφαρίσει στο 3ο δεκάλεπτο 36-36 και με αντεπίθεση διαρκείας, εκμεταλλευόμενη και τα πολλά λάθη μας αλλά και την αστοχία μας στις ελεύθερες βολές, τελικά να κερδίσει δίκαια το παιχνίδι.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Διαγόρα για την νίκη. Για εμάς κάθε ήττα είναι και ένα μάθημα! Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας!