Sopoto BC 2017

Δευτέρα 15 Νοεμβρίου 2021

1η αγωνιστική - πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης Β ΕΣΚΑΗ

Ήττα για την ομάδα μας στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Β' ΕΣΚΑ-Η.

Μετά από αγωνιστική απραξία 631 ημερών η ομάδα μας μπήκε νωθρά στο παιχνίδι σε αντίθεση με την νεανική και ταλαντούχα ομάδα των Νέων Γλαύκου η οποία επέβαλε τον ρυθμό της και προηγήθηκε στο 1ο 10λεπτο με σκορ 9-18. Στο 2ο 10λεπτο η ομάδα μας κατάφερε να ισορροπήσει τον αγώνα και παίζοντας σωστό basket σε επίθεση και άμυνα κατάφερε να προηγηθεί με επιμέρους σκορ 17-5!

Ετσι το 1ο ημίχρονο βρήκε την ομάδα μας να προηγείται με σκρο 26-23

Στο 3ο 10λεπτο η εικόνα του αγώνα άλλαξε. Η ομάδα των Νέων Γλαύκου παίζοντας εκπληκτική άμυνα σε όλο το γήπεδο οδήγησε τους παίκτες μας σε πολλά λάθη, έκλεψε μπάλες και κατάφερε να προηγηθεί με το εμφατικό 7-32. Το 4ο 10λεπτο  είχε περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα αφού η ομάδα μας παρά την προσπάθεια της δεν μπόρεσε να αντιστρέψει την εικόνα του αγώνα. Με επιμέρους σκορ 10-23 ο αγώνας έληξε 43-78.

Συγχαρητήρια στην ομάδα των Νέων Γλαύκου για την εμφάνιση και την δίκαιη νίκη! Καλή επιτυχία στην συνέχεια !

Εμείς κρατάμε το καλό 2ο 10λεπτο και θα δουλέψουμε για να βελτιώσουμε τις αιτίες που μας οδήγησαν στην ήττα. Επόμενος κρίσιμος αγώνας για την ομάδα μας το Σάββατο 20/11, στις 20:15, στο γήπεδο Παναγίας Αλεξιώτισσας με αντίπαλο την ομάδα των Πετεινών.