Sopoto BC 2017

Τρίτη 13 Μαρτίου 2018

5η Αγωνιστική Γ.Σ. Γαστούνης - Σοπωτό

Πρώτη νίκη για την ομάδα μας στο χθεσινό παιχνίδι με αντίπαλο την ομάδα του Γ.Σ. Γαστούνης!

Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και βρέθηκε να προηγείται στο πρώτο 10λεπτο με σκορ 13-16. Οι αντίπαλοι μας όμως με αντεπίθεση διαρκείας κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι και το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 28-28. Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα του Γ.Σ. Γαστούνης εμφανίστηκε πιο δυνατή και προηγήθηκε με επιμέρους σκορ 17-12. Στο 4ο 10λεπτο και ενώ βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με την διαφορά να φτάνει στους 10 πόντους, η ομάδα μας κατάφερε να αντιδράσει σωστά και με επιμέρους σκορ 16-24 να κερδίσει τελικά τον αγώνα με 61-64. Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια και την νίκη! Συνεχίζουμε!