Sopoto BC 2017

Τρίτη 27 Μαρτίου 2018

7η αγωνιστική Πετεινοί - Σοπωτό

Ακόμα μια ήττα και μια κακή εμφάνιση για την ομάδας μας στην έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ1 ΕΣΚΑ-Η.

Η ομάδα μας ξεκίνησε νωχελικά τον αγώνα σε αντίθεση με την ομάδα των Πετεινών που από το πρώτο δευτερόλεπτο φάνηκε να θέλει την νίκη περισσότερο από εμάς.
Η τρομερή ευστοχία της αντίπαλης ομάδας σε συνδυασμό με τις δικές μας κακές άμυνες διαμόρφωσε το σκορ στο πρώτο 10-λεπτο στο 25-14. Στο δεύτερο 10-λεπτο προσπαθήσαμε να διορθώσουμε τις επιλογές μας σε επίθεση και άμυνα αλλά και πάλι η αντίπαλη ομάδα βρήκε λύσεις. Σκορ δευτέρου 10-λεπτου 16-12 και πρώτου ημιχρόνου 41-26.
Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε για την ανατροπή και καταφέραμε να μειώσουμε την διαφορά. Το τρίτο 10-λεπτο τελείωσε με επιμέρους σκορ για την ομάδα μας 12-18 αλλά η αντεπίθεση μας δεν είχε διάρκεια με αποτέλεσμα ο αγώνα να τελειώσει με σκορ 71-62 (σκορ τετάρτου 10-λέπτου 18-18).

Συγχαρητήρια στην αντίπαλη ομάδα για την νίκη. Συνεχίζουμε!