Sopoto BC 2017

Τετάρτη 16 Μαΐου 2018

13η αγωνιστική Υπερίων - Σοπωτό

Ήττα για την ομάδας μας στην δέκατη τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ1 ΕΣΚΑ-Η.

Στον αγώνα του Σαββάτου στην Αμαλιάδα, η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ άσχημα τον αγώνα και φάνηκε ότι δεν μπορούσε να ανταποκριθεί στην ταχύτητα και στην πολύ καλή επιθετική λειτουργία της νεανικής και ταλαντούχας ομάδας του Υπερίωνα. Το πρώτο ημίχρονο επιβεβάιωσε την κακή εικόνα της ομάδας μας αφού τελείωσε με την διαφορά στους 19 πόντους υπέρ της γηπεδούχου ομάδας (σκορ ημιχρόνου 32-13, 1ο δεκάλεπτο 19-7, 2ο δεκάλεπτο 13-6). Στο δεύτερο ημίχρονο αν και προσπαθήσαμε να εμφανιστούμε πιο ανταγωνιστικοί, τα πολλά ελεύθερα αλλά άστοχα σουτ και αρκετά λάθη δεν μας άφησαν να επανέρθουμε στον αγώνα και να μειώσουμε την διαφορά ώστε να διεκδικήσουμε το παιχνίδι. Με επιμέρους σκορ στα επόμενα δεκάλεπτα 26-13 και 12-15 το τελικό 70-41 αν και "βαρύ" είναι απόλυτα δίκαιο.
Συγχαρητήρια στην αντίπαλη ομάδα για την εμφάνιση και την νίκη και καλή επιτυχία στα play-off. Εμείς έχουμε ακόμα έναν τελευταίο αγώνα που θα κρίνει την παραμονή μας στην κατηγορία. Συνεχίζουμε!