Sopoto BC 2017

Δευτέρα 21 Μαΐου 2018

14η αγωνιστική Σοπωτό - Πετεινοί

Ήττα για την ομάδας μας στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ1 ΕΣΚΑ-Η και είσοδος στην ψυχοφθόρα διαδικασία των Play - Out.

Στον αγώνα του Σαββάτου, η ομάδα μας αν και ξεκίνησε καλά το παιχνίδι (1o δεκάλεπτο 13-9), δεν κατάφερε τελικά να νικήσει την ομάδα των Πετεινών. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Πετενοί έπαιξαν καλύτερα και βρέθηκαν να προηγούνται στο ημίχρονο με 22-24 (2ο δεκάλεπτο 9-15). Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα μας προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να μειώσει την διαφορά (σκορ 3ου 10λέπτου 13-13), ενώ στο 4ο δεκάλεπτο η αντεπίθεση δεν συνεχίστηκε και με επιμέρους σκορ 17-22 δίκαια διαμορφώθηκε το τελικό 52-59.

Τα δύσκολα τώρα ξεκινούν και απομένουν 2 αγωνιστικές που θα κρίνουν την παραμονή μας στην κατηγορία. Θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο!