Sopoto BC 2017

Παρασκευή 1 Ιουνίου 2018

Play Out 1η αγωνιστική Σοπωτό - Ήρα Προαστείου

Νίκη για την ομάδα μας στον πρώτο αγώνα για τα play out της Γ1 ΕΣΚΑ-Η.

Αν και δεν έλειψαν ούτε τα πολλά λάθη, ούτε η αστοχία σε ελεύθερα σουτ & βολές αλλά ούτε και οι τάσεις αυτοκτονίας καταφέραμε να παίξουμε ωραίο basket κατά διαστήματα και στο τέλος να πάρουμε το παιχνίδι και μια σχετική διαφορά! Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά στο πρώτο 10λεπτο και βρέθηκε να προηγείται με σκορ 19-12. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως και οι 2 ομάδες έπαιξαν καλές άμυνες που σε συνδυασμό με την εκατέρωθεν αστοχία και επιμέρους σκορ 4-9 το ημίχρονο τελείωσε με μικρό προβάδισμα για την ομάδα μας και σκορ 23-21. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ρυθμός ήταν καλύτερος και η ομάδα μας κατάφερε να μεγαλώσει ακόμα περισσότερο το προβάδισμα. Σκορ τρίτου δεκαλέπτου 17-14. Στο τέταρτο 10λεπτο η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη τα τελειώσει το παιχνίδι και με επιμέρους σκορ 20-12 διαμορφώθηκε το τελικό σκορ 60-47.
Συγχαρητήρια σε όλους για την εμφάνιση και την νίκη! Συνεχίζουμε!