Sopoto BC 2017

Τετάρτη 6 Ιουνίου 2018

Play Out 2η αγωνιστική Ήρα Προαστείου - Σοπωτό

Νίκη για την ομάδα μας στον δεύτερο αγώνα για τα play out της Γ1 ΕΣΚΑ-Η.

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και έδειξε ότι ήθελε να καθαρίσει το παιχνίδι από την αρχή. Έτσι κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο 10λεπτο με σκορ 13-19. Η πολύ καλή λειτουργία της ομάδας μας και η αποτελεσματικότητα της φάνηκαν και στο δεύτερο δεκάλεπτο όπου με επιμέρους σκορ 10-21 το ημίχρονο τελείωσε με σκορ 23-40. Ο αέρας της διαφοράς όμως των 17 πόντων μάλλον κακό έκανε στην ομάδα μας αφού στα επόμενα δεκάλεπτα χαλάρωσε και με επιμέρους σκορ 21-18 στο τρίτο δεκάλεπτο και 27-19 στο τέταρτο δεκάλεπτο το παιχνίδι τελείωσε με σκορ 71-77.

Συγχαρητήρια σε όλους για την εμφάνιση και την νίκη!
Η ομάδα μας κατάφερε να παραμείνει στην Γ1 κατηγορία ΕΣΚΑ-Η και ήδη ξεκίνησε ο σχεδιασμός για την επόμενη χρονιά!

Ευχαριστούμε όλους όσους μας συμπαραστάθηκαν και ευχόμαστε σε όλους καλό καλοκαίρι!