Sopoto BC 2017

Δευτέρα 30 Απριλίου 2018

11η αγωνιστική Ολυμπιακός Πατρών - Σοπωτό

Ήττα στις λεπτομέρειες για την ομάδας μας στην ενδέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ1 ΕΣΚΑ-Η.

Στον αγώνα του Σαββάτου με αντίπαλο την ομάδα του Ολυμπιακού Πατρών, η ομάδα μας για ακόμα μια φορά ξεκίνησε πολύ δυνατά και φάνηκε αποφασισμένη να κερδίσει το παιχνίδι. Με πολύ καλή λειτουργία σε άμυνα και επίθεση στο πρώτο 10-λέπτο η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί με σκορ 12-21. Στο δεύτερο 10-λεπτο όμως η εικόνα μας ήταν τελείως διαφορετική και η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι. Με επιμέρους σκορ 20-10, το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με την ομάδα μας να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 32-31. Στο τρίτο 10-λεπτο η ομάδα μας ξαναμπήκε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί με σκορ 10-18, αλλά στο τέταρτο 10-λεπτο δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε τον ρυθμό που θέλαμε και έτσι με επιμέρους σκορ 15-8 οι ομάδες οδηγήθηκαν σε παράταση με σκορ 57-57.

Στην παράταση η ομάδα του Ολυμπιακού Πατρών φάνηκε πιο συγκροτημένη και πιο τυχερή και με επιμέρους σκορ 9-8 κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα. Τελικό σκορ 66-65.

Συγχαρητήρια στην αντίπαλη ομάδα για την εμφάνιση & την δίκαιη νίκη. Κάθε ήττα και ένα μάθημα για εμάς. Συνεχίζουμε!