Sopoto BC 2017

Δευτέρα 2 Απριλίου 2018

8η αγωνιστική Διαγόρας - Σοπωτό

Νέα ήττα για την ομάδας μας στην όγδοη αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ1 ΕΣΚΑ-Η.

Στον αγώνα του Σαββάτου με αντίπαλο την πρωτοπόρα και αήττητη ομάδα του Διαγόρα  η ομάδα μας έπαιξε αρκετά καλά αλλά κατάφερε να σταθεί ανταγωνιστικά μόνο στα τρία από τα τέσσερα δεκάλεπτα. Αν και στο πρώτο 10-λέπτο η ομάδα του Διαγόρα φάνηκε πιο έτοιμη και κατάφερε να προηγηθεί με σκορ 20-15, στο δεύτερο 10-λεπτο ισορροπήσαμε τον αγώνα και με επιμέρους σκορ 15-18, το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με την διαφορά στο καλάθι (35-33). Το τρίτο 10-λεπτο ήταν επίσης καλό για την ομάδα μας και καταφέραμε να κρατηθούμε κοντά στο σκορ (19-16), αλλά στο τέταρτο 10-λεπτο δεν μπορέσαμε να ισορροπήσουμε το παιχνίδι και να βρούμε σωστές λύσεις απέναντι στην επιθετική λειτουργία της ομάδας του Διαγόρα. Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του παιχνιδιού έπαιξαν επίσης τα πολλά άστοχα σουτ και οι χαμένες ελεύθερες βολές. Το τέταρτο 10-λεπτο τελείωσε με επιμέρους σκορ 18-12 και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 72-61.

Συγχαρητήρια στην αντίπαλη ομάδα για την νίκη. Συνεχίζουμε!