Sopoto BC 2017

Παρασκευή 20 Απριλίου 2018

9η αγωνιστική Σοπωτό - Ολυμπιακός Αιγίου

Νίκη αλλά με γλυκόπικρη γεύση για την ομάδας μας στην ένατη αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ1 ΕΣΚΑ-Η.

Στον αγώνα του Σαββάτου με αντίπαλο την ομάδα του Ολυμπιακού Αιγίου, η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά και φάνηκε αποφασισμένη να κερδίσει το παιχνίδι αλλά και να ισοφαρίσει την διαφορά των 9 πόντων που είχε χάσει στον πρώτο γύρο. Με πολύ καλή λειτουργία σε άμυνα και επίθεση στο πρώτο 10-λέπτο η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί με σκορ 17-9. Στο δεύτερο 10-λεπτο όμως η εικόνα μας ήταν τελείως διαφορετική και η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι. Με επιμέρους σκορ 9-18, το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με την ομάδα μας να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 26-27. Στο τρίτο 10-λεπτο η ομάδα μας ξαναμπήκε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί με σκορ 19-10, αλλά στο τέταρτο 10-λεπτο δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε την διαφορά που θέλαμε. Το τέταρτο 10-λεπτο τελείωσε με επιμέρους σκορ 12-16 και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 57-53.

Συγχαρητήρια στην αντίπαλη ομάδα για την εμφάνιση. Η επόμενη αγωνιστική έχει ρεπό για την ομάδα μας μιας και η ομάδα του Αχαιού δεν συμμετέχει τελικά στο πρωτάθλημα. Θα προσπαθήσουμε να εκμεταλλευτούμε την διακοπή για να δουλέψουμε πάνω στις αδυναμίες μας και να επιστρέψουμε πιο δυνατοί για την συνέχεια!